KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13669028
nr 1366 9028
Gisèle Celan-Lestrange
(1927-1991), Frankrike
Etsning, Komposition. Signerad, numrerad 23/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65,5x50,5cm
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 14 december 2020
kl 18:11:15
11/12 23:18:53
150 kr
14/12 15:00:39
Gisèle Celan-Lestrange
Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange